Wirewound Resistor, 250 Ohm, 5W, ±1% - WHE250FET
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
10
quantity
Product details
Category
WIREWOUND RESISTOR, 250 OHM, 5W, ±1%; Resistance:250ohm; Product Range:WHE Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound; No. of Pins:2Pins RoHS Compliant: Yes